НОВИНИ

«ТРАДИЦІЇ І КУЛЬТУРА НІМЕЧЧИНИ»

Студенти спеціальностей «Середня освіта (мова і література (англійська))» та «Філологія. Прикладна лінгвістика» відвідали онлайн-захід «Традиції і культура Німеччини».

Захід підготували та провели працівники відділу літератури іноземними мовами Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки Катерина Цьомка та Аліна Марчук.

Німеччина – країна зі складною історією та цікавою самобутньою культурою. Студенти дізналися про цікаві факти з історії країни, про визначних державних діячів, митців, літераторів, ознайомилися з національними особливостями, традиціями, звичаями, офіційними святами, архітектурними пам’ятками, взяли участь в інтерактивній онлайн-вікторині на платформі Kahoot.

А ВИ ЗНАЛИ, ЩО …

1. Німеччина змінювала свою столицю сім разів. Центральними містами у різні часи були: Аахен, Регенсбург, Франкфурт-на-Майні, Нюрнберг, Берлін, Веймар, Бонн (і Східний Берлін). Тільки з 1990 року столицею країни знову став Берлін.

2. В Берліні більше мостів ніж у Венеції (960). Але лідером за кількістю мостів є німецький Гамбург. За різними підрахунками через річку Ельба налічується від 2300 до 2500 мостів.

3. Найстаріший університет в Німеччині, заснований в 1386 році, знаходиться в місті Гейдельберг.

4. Німеччина – перша країна в світі, яка перейшла на літній час. Сталося це в 1916 році з метою економії вугілля під час війни.

5. В світовій класичній музиці домінують німецькі композитори (і композитори, що народилися на історичній території Німеччини) Бах, Шуман, Мендельсон, Гендель, Бетховен, Вагнер, Брамс.

6. Перша в світі друкована книга була німецькою мовою. В 1455 році винахідник друкарства Йоганн Гутенберг надрукував німецькою мовою Біблію, яка містила 42 сторінки. Сьогодні німецькою мовою друкується кожна десята книга в світі.

7. Слово «екологія» (Ökologie) було вперше введено у вжиток у 1866 році німецьким біологом Ернстом Геккелем.

8. Аспірин – винахід німецьких вчених. Ці унікальні ліки були розроблені в хімічних лабораторіях фабрики «Bayer» у 1897 році.

9. Перша пивоварня з’явилась в Баварії у 1040 році. Сьогодні в Німеччині варять понад п’ять тисяч сортів пива. Крім того, тут проходить найбільший у світі фестиваль пива – Октоберфест.

10. Популярний фастфуд гамбургер отримав свою назву на честь міста Гамбург, яке знаходиться в Німеччині.

Інформацію підготувала Рогульська Оксана