НОВИНИ

ЛИСТИ НА ФРОНТ

Повертайся, будь ласка, живим.
Я прошу не багато, й не мало.
Кожен вечір молюсь всім святим
Щоб нещастя тебе не спіткало.
Щоби Янгол закрив от біди,
Над тобою розправивши крила,
І шоб куля лихої орди
Не побачила, не зачепила.
Ясним ранком, та днем дощовим,
Я шепочу у синєє небо:
Повертайся, будь ласка живим,
Батьківщина чекає на тебе.

Cвітлана Олександрова

В Україні, що перебуває у стані війни з Росією з 2014 року, з’явилася традиція написання листів військовослужбовцям в гарячі точки, а також медикам, рятувальникам, представникам тероборони та комунальних служб по всій країні. Українці пишуть і надсилають листи з побажаннями, молитвами, малюнками, оберегами, зі словами подяки та підтримки.

Студенти спеціальності «Середня освіта (мова і література (англійська))» долучилися до флешмобу з написання мотиваційних листів захисникам та захисницям України.

Тексти листів, написаних незнайомим захисникам та захисницям України, надзвичайно красномовні. У них – слова про народжений в серцях українців патріотизм, глибока вдячність, підтримка і надія на цих хлопців та дівчат, які виконують свій обов’язок – рятують Україну.

В Україні з’явилася платформа «Привіт, воїне!» https://www.hihero.org/, через яку усі охочі можуть розміщувати листи, фото, відео та ілюстрації для військових.

А ще, на сайті можна почитати листи від інших українців. Волонтери роздруковують листи, щоб передати їх на передову, у тому числі й туди, де немає зараз Інтернету. Отримання листів на передовій є справжнім святом для захисників та захисниць України, піднімають бойовий дух, зігрівають душі. Патріотичні послання вони читають колективно у польових наметах після виконання бойових завдань. Долучайся!

Інформацію підготувала Оксана Рогульська